FAALİYETLERİMİZ

Sadık Kauçuk

 

Sadık Kauçuk

 

Sadık Kauçuk

PAZARLAMA - SATIŞ - İHRACAT

Türkiye’nin ve dünyanın saygın markalarına ve yüzlerce müşterisine hizmet veren Sadık Kauçuk, son derece etkin bir satış ve dağıtım organizasyonuna sahiptir.

Sadık Kauçuk, yurtiçi satışfaaliyetlerini; Ankarada Ostimde bulunan fabrikası ile Türkiye’nin dörtbir yanındaki müşterilerine satış gerçekleştirmektedir. Kaliteli, ihtiyaca cevap veren ve inovatif ürünleri, hızlı ve zamanında teslim süreleri ile endüstriyel grupta Türkiye pazarının hatrı sayılır kısmına hakim olmuş ayrıca ihracatlarıylada dikkat çekmiştir.

Sadık Kauçuk, müşteri memnuniyetinin sürekliliğini sağlamak amaçlı; etkin ve dinamik satışkadrosu ile yurtiçi - yurtdışı müşterileri ve yetkili satıcılarına, periyodik ziyaretler gerçekleştirmekte ve yerinde yapılan destek ve yönlendirmeler ile “çözüm ortağı” konumunda bir misyon yüklenmektedir.

 

TEKNİK - MÜHENDİSLİK - AR GE ÇALIŞMALARI

Ar-ge çalışmalarıyla geliştirdiği test ünitelerinde, sızdırmazlık elemanlarının yağ filmi kalınlıkları, basınç, sıcaklık, hız, sürtünme kuvveti değerleri ölçümlenebilmekte ve sızdırmazlık elemanları üzerindeki deformasyonlar rahatlıkla görülebilmektedir.
Bu sayede hem tasarım iyileştirme çalışmaları yapılabilmekte hem de müşterilerin yapmış olduğu silindirler simüle edilerek sürtünme kuvveti ve yağ filmi kalınlıkları yorumlanabilmektedir.

Müşterilerinden gelen özel istekler doğrultusunda (1.000 Bar’da çalışabilecek silindir vb.) gerekli çalışmalar yaparak çözümler sağlayabilmektedir.

Mühendislik hizmetleri departmanında AutoCAD ve Solid Works çizim programları ile CNC tezgâhları için özel programlar kullanılmaktadır. 

 

LABORATUAR FAALİYETLERİ

Araştırma geliştirmeye büyük önem veren Sadık Kauçuk., bünyesinde hidrolik pnömatik sızdırmazlık elemanları malzemeleri ile ilgili her türlü testi yapabileceği modern bir laboratuara sahiptir.